A méhviasz gyertyával telerakott fürdőszobának hihetetlen varázsa van. Piriszkáló fénye, finom illata megnyugvást hoz egy feszítet tempójú nap után. Hálószobánkba is könnyen varázsolhatunk meghitt hangulatot a méhviasz gyertyák segítségével, egy, a párunkkal eltöltött romantikus estéhez
A legrégibb és legnagyobb hagyománya a karácsonyi gyertyagyújtásnak van. Olyan pillanatok ezek, amit semmivel sem tudunk pótolni. A gyertyák varázslatos fényei a méhviasz jellegzetes méz illata az ünnep meghittségét, szépségét hangsúlyozzák, feltöltik lelkünket, különleges hangulatot kölcsönöznek otthonunknak, és szeretetet sugároznak. A méhviasz gyertyát nemcsak pozitív hatású ünnepek és alkalmak során használjuk. Sok esetben éppen akkor vesszük elő, amikor valamilyen bánat ér bennünket, hiszen a gyertya vígasztalást, reményt is jelent lelkünknek.
Amikor halottainkra emlékezünk gyertyát gyújtunk. Halottak napján felemelő és egyben borzongatóan különös érzés a gyertyafénybe öltözött temető.
Gyertya-érdekességek
• A templomok oltárain égő hat gyertya az ima folytonosságát jelképezi, három a Szentháromságot, hét a szentségeket.
• Sokáig azt tartották, hogy a mennyországban mindenkinek van egy gyertyája – és addig élünk, amíg ez lángol.
• A magyar néphitben karácsony estéjén a család minden tagja gyertyát gyújt. Amelyiknek felfele száll a füstje, az kedves a Kisded előtt, a lefele szálló füst gyertyájának tulajdonosai pedig bűnösek.
• A "meggyújtani a viaszgyertyát" kifejezés a szüzesség elvételére utal.
• A régi Kínában a gyertyát - akárcsak a füstölőpálcát, - időmérésre is használták, amely során a leolvadt rész mennyiségéből kalkulálták ki az eltelt időt.